Pembe Panjur

Panjur, genellikle evlerde kullanılan hoş görünümlü ve aynı zamanda koruyucu bir sistemdir. Pencerelere monte edilen bu sistem evlere bambaşka bir hava katmaktadır. Bunun yanı sıra perdelerden çok sağlam ve güvenilir oluşu ile eve girebilecek her türlü mevsimsel dış etkene karşı koruma sağlayacaktır. Birçok malzemeden yapılabilen panjurlar pencereyi tamamen kaplayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ayarlanabilen panjur sistemleri kendi içerisinde de çeşitlere ayrılmaktadır. Argem home sayesinde istenilen renkte ve modelde panjur sistemi rahatlıkla satın alınmaktadır. Farklı renk seçenekleri ile en kaliteli malzemelerden yapılmış olan bu panjurlar, müşterilere hayalindeki panjuru satın alma imkanı sunmaktadır.
 
Panjur seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
 
Panjur sistemleri herhangi bir yerden alınmamalıdır. Panjurlarda uzun bir kullanım ömrü isteyen herkes bu konuda bazı noktalara dikkat etmelidir. Panjur alımında dikkat edilmesi gereken ilk nokta malzemedir. Malzemenin kalitesiz olması ileride yaşanabilecek sorunlara etki edecektir. Bu sebeple panjur yapımında kullanılan malzemenin kaliteli olup olmadığından emin olunmalıdır. Bunun yanı sıra kullanım şeklide oldukça önemli olmaktadır. Panjurların kullanımı kişiye pratiklik sağlamalıdır. Son derece estetik görünen panjur sistemlerinin yalnızca estetik görünmesi yeterli olmamaktadır. Kullanılan sistemin kalitesi ve malzemenin sağlamlığı çok daha önemli olmaktadır. Bu tarz panjur sistemleri evi yazları sıcaktan, kışları soğuktan koruyacaktır. Isı yalıtımı için oldukça önemli olan panjurlar, pencereden girebilecek soğuğun büyük bir kısmını kesmektedir. Bu da faturalara olumlu anlamda etki edecektir.
 
Panjur seçiminde renk faktörü
 
Panjur seçiminde renk seçimi de en az malzeme seçimi kadar önemlidir. Renk ve model seçimi evin iç dekorasyonu ile uyum sağlamalıdır. Panjur sistemlerinde müşterilerin beğenisine sunulan birçok renk seçeneği bulunmaktadır. Ral kataloğu denilen renk seçimi için özel olarak yapılmış olan bu sistem müşterinin isteği doğrultusunda istediği panjur rengini seçmesini sağlamaktadır. En çok talep gören panjurlar ise pembe panjur modelleri olmaktadır. Pembe panjurlar birçok kadının hayali olduğundan ilk tercihler o yönde olmaktadır.
 
Panjur çeşitleri
 
Panjurlarda 2 çeşit bulunmaktadır. Bunlar ipli yani el ile kontrol edilen panjurlar ve otomatik panjurlardır. Otomatik olanlar el ile müdahale edilmesine gerek kalmadan uzaktan yönetilebilmektedir. Bu yönü ile birçok kişiye çok daha avantajlı gelmektedir. Fakat manuel panjur sistemleri de hala tercih edilen ve kullanılan modellerdendir.