Monoblok Panjur

Fotoğraf Galerisi

Panjurları pencerelerin örtülmesini ve kapatılmasını sağlayan perde tarzı fakat daha sağlam sistemlerdir. Artık birçok insan perde kullanımının yerine panjur kullanımına yönelmektedir. Bunun sebebi panjurların çok daha kullanışlı ve sağlam oluşudur. Panjur kullanımının sadece perde kullanımına oranla birçok avantajı bulunmaktadır. Bu sebeple yoğun talep gören panjurlar kendi içerisinde birçok modele ayrılmaktadır. Sistem değişikliği gösteren panjurlar motorlu ve klasik manuel panjurlar olarak 2'ye ayrılmaktadır. Daha birçok çeşidi bulunan panjurlardan hangisinin seçileceği müşterinin isteğine ve panjurun takılacağı pencereye bağlıdır. Argem home içerisinde her modelde ve mekanizmada panjur sistemini bulundurmaktadır. Argem home sayesinde her eve uygun panjur modeli belirlenmekte ve monte işlemlerine başlanmaktadır.
 
Monoblok panjur avantajları nelerdir?
 
Monoblok panjur sistemlerinin diğer panjurlara göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu sebeple sıklıkla tercih edilen bu panjur modelinin en büyük avantajı ısı yalıtımı olmaktadır. Özellikle kışları fazla soğuğun içeriye girmesini önleyen bu sistem evlerde yakılan doğalgaz faturalarında kâr edilmesini sağlayacaktır. Monoblok panjur sistemlerinin diğerlerinden farkı pencereyi tam anlamıyla kaplamasıdır. Binanın dış kısmından ya da ev içerisinden oldukça modern görünen bu sistem hem şık hem de koruyucu olma özelliği ile bilinmektedir. Monoblok panjurların bir diğer avantajı ise korunaklı olmasıdır.
 
Pencereden sızan yağmur sularının ortadan kaldırılmasına yardımcı olmaktadır. Monoblok panjurlar kaliteli ve güvenilir bir markadan alınmış ise uzun yıllar kullanılabilecek ve yıpranma oluşmayacak sağlam sistemlerden bir tanesidir. Panjurlar sadece ısı değil ses yalıtımı da yapmaktadır. Bu sebeple dışarıda oluşan istenmeyen gürültü kirliliklerine karşı koruma sağlamaktadır.
 
Monoblok panjur çeşitleri nelerdir?
 
Kendi içerisinde de alanlara ayrılan monoblok panjurlar klasik, elle hakimiyetin kurulduğu ipli ya da motorlu olabilmektedir. Fakat en avantajlı olanın motorlu monoblok panjurlar olduğu düşünülmektedir. Motorlu panjurlarda uzaktan kumanda ile tüm kontroller sağlanmaktadır. Bu yönü ile çok daha pratik olan motorlu panjurlar yarı otomatik ve tam otomatik olarak 2’ye ayrılmaktadır. Her iki sistemde de motor sistemi bulunmaktadır. Bu tarz bir motorlu monoblok panjur diğerlerine oranla biraz daha pahalı olsa da sıklıkla tercih edilmektedir. Monoblok panjurlar boyut olarak da farklılaşmaktadır. 19, 21 ve 23 cm olarak 3’e ayrılan panjur boyutlarında isteğe bağlı olarak sineklikte kullanılabilmektedir. Hangi boyutun kullanılacağı pencerenin durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.