Kepenk Sistemleri

Kepenkler çok eski dönemlerden beri kullanılan ve güvenliğin sağlanmasına yarayan metal korumalardır. Önceden kullanılan kepenk sistemleri kol gücü gerektirmekteydi. Günümüzde satışa sunulan kepenk sistemlerinin birçoğu otomatiktir. Bu da dükkan sahibinin uğraşmasına gerek kalmadan uzaktan kumanda edilerek kepengin aşağı inmesini sağlamaktadır. Kepenk sistemleri yalnızca dükkanlarda ya da iş yerlerinde değil evlerde ve özelliklede garajlarda sıklıkla kullanılmaktadır.
 
Kepenk sistemi satın alma aşamasında detaylı bir inceleme yapılması kaliteli bir ürün satın alınması açısından oldukça önemli olmaktadır. Özellikle otomatik kepenk sistemlerinde kalitesiz bir firmanın tercih edilmesi sistemde arızalara ve kısa sürede oluşabilecek uzaktan kumanda sorunlarına neden olacaktır. Argem home kepenk sistemleri konusunda en gelişmiş firmalardan bir tanesidir. İş yerlerinin güvenliği için en sağlam kepenk sistemleri satışa sunulmaktadır. Bu sayede tüm dış etkenlere dayanıklı ve güçlü bir kepenk sistemine sahip olunması oldukça kolay ve hızlı olacaktır.
 
Kepenk sistemleri kullanım alanları
 
Kepenk sistemleri için kullanım alanları oldukça geniştir. Genellikle iş yerlerinde ve dükkanlarda kullanılan kepenkler, dükkanlarda bulunan camlara zarar gelmemesi için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra garaj girişlerinde ve depo kapılarında da kullanılabilen kepenk sistemleri, güvenlik amaçlı olarak kullanılması gereken önemli bir zorunluluktur.
 
Otomatik kepenk modellerinin avantajları nelerdir?
 
Otomatik kepenk modellerinin diğer klasik kepenklerden en büyük farkı uzaktan yönetilebilmesidir. Kepenk sistemleri yapımında metal, kalın ve güçlü malzemeler kullanılmaktadır. Bu sebeple kol gücü ile kaldırıp indirmek birçok iş yeri sahibi için zorlayıcı adımlardan bir tanesi olmaktadır. Bu sebeple ortaya çıkan otomatik kepenk sistemlerinde amaç kepengin el değmeden hareket ettirilmesidir. Otomatik kepenkler dükkanı her türlü dış etkene karşı korumaktadır. Kepenk sistemlerinin sağladığı korumalar yalnızca dükkana girmek isteyebilecek insanlara karşı değildir.
 
Kepenk, iş yerini yağmur ve kar gibi olumsuz hava koşullarına karşıda en iyi şekilde koruyacaktır. Delikli olan kepenk sistemi modelleri de mevcuttur. Hangi sistemin ve modelin tercih edileceği müşterinin isteğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Otomatik kepenk sistemlerinin en büyük avantajı ise özel bir şifre barındırmalarıdır. Bu sayede dışarıda uygulanabilecek hiçbir işlem kepenge zarar veremeyecektir. Kepengin açılması için şifrenin girilmesi gerekmektedir.