Cam Balkon

Fotoğraf Galerisi

Cam balkonların son yıllarda bu kadar rağbet görmesinin en önemli nedeni; kullanıcılarına daha özgür ve konforlu yaşam alanları sunmasıdır. Balkonlarından yaz ve kış, yılın hemen her mevsiminde aynı keyif ve konforla yararlanmak isteyenler bu kaliteli balkon sistemlerini tercih etmektedirler.
 
Cam balkon imalatı ve montajında; tüm camlar açılarak katlanır ve balkonun bir köşesine toplanır, bunun nedeni camların alüminyum raylar üzerinde özgürce hareket etmesidir. Alüminyum doğrama ve benzeri malzemeler ile kapalı hale getirilen balkonlar; ev sahiplerini günlük yaşamın rutini içerisinde hapseder ve özellikle yaz aylarında bunaltıcı bir ortamda yaşamaya mahkûm kılar. Cam balkon ise sizi bu mahkûmiyetten kurtarır.
 
CAM BALKON SİSTEMLERİ NASIL ÜRETİLİR, EVİNİZE NE GİBİ YENİLİKLER GETİRİR?    
Arzu edildiğinde açınıp kapanabilme ve rahatça temizleme özelliğine sahip olan cam balkonlar; tıpkı dış cephe mantolamada olduğu gibi ev içindeki nem kaybını önleyerek mevcut ısının dışarı kaçmasını engeller.
 
Kum yapısındaki tozların ya da böcek, sinek gibi gürültüleriyle de rahatsız eden haşerelerin ev içerisine girmesinin önüne geçer. Estetik tasarımlarıyla binaları olduğundan daha şık bir görünüme kavuşturan sürme cam balkon aynı zamanda koruyucu bir işleve de sahiptir. Kış bahçesi, perdeli katlanır cam balkon, eşikli sürme cam balkon, ekonomik cam balkon; cam balkon modelleri arasında öne çıkanlardır. Cam balkonların üretiminde kullanılan camlar kırılmaya karşı dirençli olan lamine ve temperli camlardır. Dolayısıyla mevcut binanın güvenlik direncini de arttırmaktadırlar.
 
Eşikli ya da eşiksiz olarak tasarlanan sürme cam balkon ve bronz, füme gibi farklı renk camlardan tasarlanan yuvarlak cam balkon; açılıp kapanabilir yapısı ile bireylere evlerinde yaratılan kış bahçesinin tadını çıkarma fırsatını sunar. İstenilen noktaya toplanma özelliğinden dolayı oldukça fonksiyonel bir yapıya sahip olan cam balkonlar; bireylere evleri dahilinde bitkilerini yetiştirip, keyifle kahvelerini yudumlayacakları ek bir yaşama alanı armağan eder.
 
Rüzgâra ve yağışlara karşı koruyucu özelliğe sahip olan cam balkonlar, kırılmaya dayanıklı, kırılsa dahi etrafa sıçrayarak yaşayanlara zarar vermeyecek, 10 mm kalınlığındaki temperli camlardan üretilmiştir. İsteğe göre farklı renklerden üretilebilen cam balkon modelleri arasında son dönemlerde ön plana çıkan siyah cam balkon; yağmura dayanıklı, soğuk havanın içeri girmesini engelleyen ve mahremiyeti örten yapıları ile sıkça tercih edilmektedir.
 
CAM BALKON YAPTIRMAK İSTİYORUM, NELERE DİKKAT ETMELİYİM?    
Sizler de evinizin keyif ve konfor alanı olarak adlandırılan balkonlardan her mevsim ve her hava koşulu altında en yüksek verimi elde etmek istiyorsanız; yapmanız gereken tek şey cam balkon üretim ve montajında titizlikle çalışan bir firmayı tercih etmek olacaktır.
 
Argem Home firması; estetiği ve konforu ön planda tutan bir firma olarak; balkonunuzun mevcut ölçülerini almanız durumunda cam balkon yapımında ve fiyat belirleme politikasında sizlere yardımcı olacaktır. Cam balkonların montajında kenarlara çekilen silikon, ev içini bakterilere karşı steril hale getirmektedir. Edindiği tecrübe ve iş gücü ile yoluna devam eden bu güvenilir firma bünyesinde; cam balkon üretim ve imalatı özenle ve özveri ile yapılmaktadır. Binanızın şartlarına uygun olarak cam balkonları sağa ya da sola toplayabilir, istediğiniz renkte tasarlanmasını belirtebilirsiniz. Bu balkon sistemi ile hiç şüphesiz ki; evlerinizin daha ferah ve keyifli bir görünüme kavuşacaktır.

Cam Balkon Çeşitleri