Pergole Sistemleri

Fotoğraf Galerisi

Gerçek olamayacak kadar güzel bir dünya yaratmak, denizin sakinliğini evinize taşıyarak keyif ve eğlenceyi bahçenize taşırmak istiyorsanız; bahar mevsimi bunun için en doğru süreç olacaktır.
 
Evler tüm ihtişamıyla bahar temizliği sonrası yaz aylarına hazırlanırken; aynı özeni bahçelerinizde beklemektedir. Estetik ile birlikte kalite ve doğanın renklerini, dokusunu bünyesinde birleştiren pergole sistemleri tam da bu noktada devreye girmektedir.
 
PERGOLE SİSTEMİNİN ÖZELLİKLERİ ve EVİNİZE GETİRECEĞİ YENİLİKLER

İtalyanca kökenli bir kelime olan pergole kelimesi, Türkçede gölgelik anlamını karşılamakta hem açık hem de kapalı alanları daha kullanılabilir bir hale getirmektedir. Doğaya dost, geri dönüşebilir malzemelerden üretilen pergole sistemleri ''motorlu tente sistemleri'' olarak da adlandırılmaktadır.
 
Pergole sistemleri; otomatik kayar tente özelliğine sahip olup, hafif yapısı ile ister ev ister ticari amaçla kullanılan bir iş yeri olsun, tüm mekânlara güneşli hatta yağmurlu günlerde bile var edilen geniş açıklık alanı ile ortamın tadını çıkarma durumunu hediye eder. Beyaz naylondan üretilen pergole sistemleri arzu edildiği takdirde ahşap malzemeden de üretilebilir. İstenildiğinde açılıp katlanabilir niteliğe sahip olan pergole sistemleri; 40 cm kar yüksekliği ve 1 tona yakın kar kalınlığı altında test edildiğinde başarılı sonuçlar vermiştir. Estetik ile dayanıklılığı kullanıcılara bir arada sunan pergole sistemleri; sıcak yaz günlerinde güneş kırıcı özelliği ile bahçe gibi açık alanları keyifle kullanılabilir bir yaşam alanına dönüştürür. Bu güvenilir sistemi balkon ya da teras bölümlerinde yenilik elde etmek adına kullanabilirsiniz.
 
Balkon bölümünde kullanılan pergole sistemleri; yaz aylarının vazgeçilmezi olan balkonlarda birer gölgelik olarak görev yapar. Aynı zamanda bu teknoloji harikası sistem; soğuk ve yağmurlu günlerde de balkonları birer kış bahçesi haline dönüştürerek; su baskını gibi doğal afetler karşısında titizlikle korur. Müstakil bir eve sahipseniz; evinizin çatı bölümünde yine bu sistemi tercih edebilirsiniz. İzolasyon özelliği de bulunan yani hava ve su yalıtımı görevi ile ön plana çıkan pergole sistemleri; evlerin çatı bölümünde açılıp kapanabilir ahşap tavan düzeneği ve türlü bitkilerin yetiştirileceği sıcacık bir atmosfer sunar.
 
Ticari mekân sahibi tüzel kişiler mekânlarında cafe tente sistemini tercih ederlerse işletmelerinden yüksek oranda verim sağlayacaklardır. Mekânların açık olan bölümlerini kapalı tavan sistemi, açılır kapanır otomatik ray tekniği ile örten pergole yani Türkçe adıyla gölgelik; açık alanları yağmura, yağışa, güneşe karşı korur. Farklı tipte çiçeksi bitkilerin yetiştirilmesine ortam sağlar. Böylece mekânlar insanları gündelik hayatın rutininden kurtaran, doğanın sakinleştirici etkisini ayaklarına kadar getiren iç açıcı ortamlar haline dönüşür.
 
PERGOLE SİSTEMLERİNİN ÜRETİM SÜRECİ 

Pergole sistemlerinin üretim aşaması öncelikle uygulanacak olan mekânın üzerinde bir ön çalışma, analiz yapmakla başlar. Mekânın içyapısı çizilir, sistemin uygulanacağı alanın ebat ve boyut ölçüleri alınır, ardından müşterinin istekleri doğrultusunda pergole sistemlerinin üretimine geçilir. Sistemin mevcut fiyatı kullanılacak malzemenin kalitesine ve uygulanacak alanın boyutuna göre değişiklik arz eder.
 
Pergole sistemlerinin üretim ve montaj süresi son derece kısadır ve düşük maliyetlerle ile açık alanlardan en yüksek verimi elde etme fırsatı sunar. Bu sistem kemerli tente sistemi de olup, uygulandığı alanı güneş ışınlarına karşı koruyan özel bir kumaş dokusundan üretilmiştir. Motorlu tente sitemi olan pergole; raylı tente özelliğine sahiptir ve gergi yapısı ile her mekâna istenildiğinde açılıp, istenildiğinde kapanabilme kolaylığı sunmaktadır.
 
Teknolojinin gelişmiş alt yapısının bir armağanı olan bu raylı sistem ile yaşam alanlarını daha şık ve kullanılabilir bir görünüme kavuşturmak artık çok kolay. Argem Home gibi oda kapılarından cam balkonlara; mutfak dolaplarından tente sistemlerini kadar her alanda kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan bir firmayı seçerseniz; sizler de açık alanlarınızı her türlü hava koşulunda yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz.